Przedszkole Publiczne nr 10 im. Kubusia Puchatka w Skarżysku - Kamiennej

Utworzono dnia 18.08.2020

INFORMACJE DLA RODZICÓW DZIECI PRZYJĘTYCH DO PRZEDSZKOLA
OD 1 WRZEŚNIA 2020 ROKU

Listy dzieci przyporządkowanych do grup będą udostępnione

dnia 31 sierpnia o godzinie 12.00 w holu przedszkola.

Ze względów bezpieczeństwa nie będzie  organizowane ogólne  zebranie rodziców na początku roku szkolnego, a o formie i terminie spotkań  w poszczególnych grupach z nauczycielami i dyrektorem zostaną Państwo poinformowani w kolejnych komunikatach, które ukażą się na stronie przedszkola.

W ostatnim tygodniu sierpnia ukażą się na stronie przedszkola obowiązujące wytycznei procedury. Prosimy o przestrzeganie zaleceń GISu, wytycznych i procedur oraz stosowanie się do poleceń pracowników placówki. Prosimy o zrozumienie – wszystkie procedury
i działania wynikają z obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa Państwu, dzieciom oraz pracownikom przedszkola.

Już teraz prosimy o potwierdzenie ostatecznej decyzji o przyprowadzeniu dziecka do przedszkola  od  września oraz zarezerwowanie większej ilości czasu w związku z nową procedurą  przyprowadzania i odbioru dziecka z przedszkola (pomiar temperatury, dystans).

Przypominamy, że dzieci przyprowadzane do przedszkola muszą być zdrowe, bez żadnych oznak choroby (w tym zaczerwienione oczy, katar, kaszel, gorączka, bóle brzucha, głowy   i gardła). W dalszym ciągu obowiązuje reżim sanitarny. Dzieci przyprowadzone do przedszkola z niepokojącymi objawami narażone są na dodatkowy stres poprzez  izolację od pozostałych dzieci.

W dalszym ciągu utrzymujemy zasadę nie przynoszenia do przedszkola żadnych zabawek
i gadżetów. Wyjątek stanowią dzieci nowo przyjęte, które rodzic może wyposażyć w ulubioną maskotkę w okresie adaptacji. O zakończeniu okresu adaptacji decyduje nauczyciel prowadzący grupę. Zabawka, którą dziecko przynosi go grupy musi być codziennie zabrana do domu celem dezynfekcji. W szafkach dzieci obowiązuje zakaz przechowywania żywności oraz napojów.

Nasza placówka

Czy jest Pani/Pan zadowolona/y z naszego przedszkola?